Typy náhrobků

Při budování hrobu si můžete vybrat z několika typů náhrobků. Obecně se jedná buď o přírodní nebo umělý kámen, dnes také sklo.

Co se týče přírodního kamene, náhrobky se vyrábí z kamenů křemičitých a vápencokřemičitých. Do kategorie křemičitých patří odolná žula, břidlice a křemen. Mramor je zástupcem vápencokřemičitého kamene. Bývá měkčí než žula a snáze podléhá vlhkosti, proto vyžaduje větší péči. Stejně tak i pískovec.

Kamenný náhrobek je odolný, vyhlíží majestátně a nadčasově.

Umělé kameny znamenají zpravidla levnější variantu pro vytvoření náhrobku. Jedná se o různé směsi, například štěrk a cement (tzv. „kámen“ teraco). Umělé kameny bývají méně odolné vůči vlhkosti i houbám.

The Charon® funeral service is available 24 hours a day, on weekdays, weekends and public holidays. Contact us whenever you need our services. Our trained staff will arrange dignifying funeral for your loved one, where you may say proper farewell.
All the information respects the amendment to the Czech Funeral Act No. 193/2017 Coll., which is in force since the 1 September 2017.