Údržba hrobu

Údržba hrobu se provádí v průběhu roku dle potřeby a pravidel stanovených příslušným hřbitovním řádem.

Před cestou na hřbitov se vybavte houbičkou, hadrem a vhodnými čisticími prostředky. Pokud máte travnatý nebo hliněný rov, nezapomeňte na hrabičky a jiné nářadí.

Zdobíte-li hrob věnci, květináči, keramikou nebo svíčkami, pokládejte pod ně misky, podnosy nebo igelit, aby kámen nezačal rezavět a nevytekl na něj těžko smývatelný vosk.

Travnatý rov

Vyplejte všechen plevel kolem trvalek a půdu zkypřete hrabičkami. Trávníček zastřihněte a odstraňte nečistoty, v případě potřeby dosejte, aby zhoustl. Veškerou zeleň na hrobě zalijte.

Teraco

Teraco je umělý kámen složený ze směsi štěrku a cementu. Můžete jej čistit mechanicky za použití prostředků na kámen, alkalických i na bázi kyselin.

Žula

Žula odolá klasickým čisticím prostředkům na minerální usazeniny i mechanickému čištění. Na lesklou žulu však nepoužívejte ocelové kartáče, aby se nepoškrábala.

Mramor

Náhrobek z mramoru je už o trochu citlivější. Použijte na něj bezfosfátové prostředky, za pomocí jemného kartáče a vody odstraňte skvrny. Nepoužívejte kyseliny ani rozpouštědla, aby se mramor neobarvil a nezničil.

Pískovec

Pískovcový náhrobek je extrémně citlivý. Kámen je porézní, proto snadno nasaje jakékoliv nečistoty, obarví se a zarůstá lišejníky. Náhrobek nejprve nasucho vyčistěte jemnějším kartáčem, potom použijte bezfosfátový prostředek a po čištění celý kámen omyjte vodou.

Beton

Náhrobky z betonu často obrůstají mechy a lišejníky. Při čištění je mechanicky odstraníme, kámen omyjeme vodou a použijeme desinfekční prostředek, který bude preventivně působit proti plísním.

The Charon® funeral service is available 24 hours a day, on weekdays, weekends and public holidays. Contact us whenever you need our services. Our trained staff will arrange dignifying funeral for your loved one, where you may say proper farewell.
All the information respects the amendment to the Czech Funeral Act No. 193/2017 Coll., which is in force since the 1 September 2017.